Konteyner Evimizin Kurulumu ve Su Depomuz

Konteyner evimiz

Konteyner Evimiz için en az beş şirketten fiyat aldım. Fiyatlardan ziyade firmaların ne kadar kurumsal olduğu ve yaptığı işler karar vermemde etkili oldu. Asia Prefabrik firması ile 21 metrekare 1+1 verandalı bir konteyner ev için anlaştık.

Herkesin bir hayali olmalı, peşinden koşup gerçekleştirebileceği. Önceki yazılarımda paylaştığım çizimim gerçeğe dönüşmüş oldu. Asia Prefabrik konusunda son derece uzman ve dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapan bir şirket. Serhat Bey ve Muhammed Bey başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler.

Aslında bu sene sadece subasman betonunu döküp, 2020 yılında konteyner evi almak istiyorduk ama bir aile dostumuzun teşviği ve yardımıyla bu sene hayata geçirmeye karar verdik. Bahçeye her gidişimiz kişi başı günlük 70TL otel masrafı demek. Otel masrafından daha önemlisi bahçede fazla vakit geçirememeniz. Sabah bahçede uyanmak mis gibi havayı solumak ve hemen çalışmaya başlamak çok daha güzel.

Başlıkta belirttiğim gibi beş firmadan fiyat teklifi aldım ama kurumsallık anlamında Asia Prefabrik FERMENDİ markasıyla özellikle yurtdışında pek çok ülkede başarılı işlere imza atan büyük bir şirket. Kendilerine Kiraz Diyarı’ndan bahsettik ve fiyat konusunda oldukça yardımcı oldular. Muhammed Bey benim tüm isteklerimi nazlarımı çekti 🙂 Serhat Bey’de projeye destek oldu. Şöföründen kuruluma gelen arkadaşlara kadar hepsine çok teşekkür ediyorum. Konteyner Evimiz 21m2 (3×7) çatılı ve verandalı. Ayrıca banyosu, mutfağı ve tuvaleti var. 1+1 yani bir oda bir salon gibi düşünün. Dört kişi çok rahat kalabilir.

Özellikle verandalı olmasını istedim. Verandanın önüne güller ekmeyi düşünüyorum. Yine sinekleri uzak tutmak için nane, fesleğen ve lavanta ekmeyi düşünüyorum. Şimdilik şişme yataklar işimizi görüyor. Ama baharda iki tane çekyat almamız lazım.

Kapı için korkuluğu Asia Prefabrik yaptı ama camlar için İstanbul’daki demirci tanıdıklarımıza özel menteşeli sökülüp takılabilen iki asma kilit yeri olan camı tamamen kapatan sacdan güzel birşey yaptırdık. Kiremit rengi boyanmıştı onu bordoya çevirdik. Fotoğraflardan görebilirsiniz. İstanbul’da Demirciye ihtiyacınız olursa Murat (0 530 934 29 52) ve Cüneyt (0 537 943 73 34) kardeşlere ulaşabilirsiniz. Sadece tek birşeyi akıl edemedik o da asma kilitlerin içerden kilitlenebilir olmasını. Çok büyük sorun olacağını sanmıyorum.

Bütün bunlardan bahsetmişken Polidaş firmasından bahsetmezsek olmaz. Onlarda Polietilen kimyasal ve su depoları üretiminde çok başarılı bir şirket. Asia Prefabrik ile Polidaş arasında 1 km mesafe var. Polidaş‘tan Enver Bey’in çok yardımı oldu. Onlarda projemize inandılar ve sponsor oldular. Uygun fiyatla 5 tonluk su deposu aldık. Polidaş depoyu Asia Prefabrik‘e teslim etti ve her ikisi birden tek nakliye ile bahçemize geldi.

Konteyner Ev ve Su Depomuzun yerleştirilmesi

Konteyner evimiz ve su depomuz biraz tahminimizden geç geldi (03.08.2019 akşam altı civarında) Kurulumu üç arkadaş 4 saat gibi bir sürede arı gibi çalışarak gerçekleştirdiler. Henüz uzun süre konteynerda kalma şansımız olmadı. Sadece bir gece kaldık. Karşılaştığım tek sorun pencere kolunun elimde kalması oldu. Sonradan bakınca anladım ki fabrikada vidaları sıkılmamış. Kendim vidalarını sıkınca sorun kalmadı. Tesisattada umarım sorun olmaz. Bir yıl garantim varmış. Muhammed Bey’in yalancısıyım 🙂

Asia Prefabrik çalışanları Konteyner Evimizi kuruyorlar

Konteyner biraz geç varınca kurulumun bitmesi akşam 10’u buldu. Akşam çıkan sinekler için pek birşey yapamadık. Verandaya cibinlik gibi birşey yapmam gerekebilir. İnanılmaz sinek var. Sivri sinek değil, vampir ufak sinekler. Sineklere rağmen çatının montajını özveriyle yaptılar.

Havanın kararması drone ile onları kaydetmemi zorlaştırıyordu. Veranda lambirileri takılırken montaj yapan arkadaşları böyle kaydettim.

Bir daha bahçeme gidip Konteyner evimde konaklamak için sabırsızlanıyorum. Şu an tek sıkıntı su gibi gözüküyor. Su deposunun 2″ olan çıkışını 1″‘e düşürüp bir vana koymam lazım. Uç kısmınıda 1/2″ hortuma çevirmeliyim. Damla sulamadan su gelince sezonda bir kez doldurmam bana fazlasıyla yetecektir. Elektrik için ise seneye Jeneratör almak istiyorum. Bekliyorum sponsor olmak isteyen firmaları 🙂 Hadi kiraz tadında güzel günler..

Leave a Comment

5 × two =