Nisan 2020 – Sıhhi tesisat döşenmesi – 3

Sıhhi tesisatın döşenmesi

Kullanım suyunu depoya kadar getirmiştik peki konteyner eve nasıl getirecektik?

Beş tonluk su depomuzu doldurmak için damla sulama ana hattın bir bağlantı ile damla sulama suyunu depomuza nasıl getirdiğimizi önceki yazımda paylaşmıştım. Bu yazımda ise Muzaffer kardeşimin nasıl sıhhi tesisatı döşediğini anlatacağım.

Toprak altı kangal su borusu döşeme ile ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Sıhhi tesisat bağlantıları
Konteyner evin sıhhi tesisat girişleri

Depomuzun giriş ve çıkışları 2″ (63mm) ölçülerinde. Deponun çıkış hattından ileride pompa bağlanacak şekilde bir düzenleme yaptık. Ancak pompa bağlanmasa bile su yükseklik farkı sayesinde musluktan basınçsız bile olsa akabilecek. Depo çıkışını 1″ e düşürüp, sonrasında 3/4″ e düşürüp konteyner evin tüm su girişlerine bağladık. İleride işçi tuvaletine su bağlamak içinde bir çıkış bıraktık.

Bahçe musluğumuz
Bahçe musluğumuz

Konteyner evin bulunduğu yerin her iki yan tarafına birer bahçe musluğu koyduk. Böylece daha geniş bir alana ihtiyaç halinde su götürebileceğiz. Tesisatı depoda su olmadığı için test edemedik ama tam olarak planladığım şekilde bir tesisat oldu. Pompa aldığımda sadece sisteme pompayı takmamız yeterli olacaktır.

Suya ulaşma konusunda bu aşamayı halletmiş olduk. Muzaffer kardeşime bu kusursuz işçiliği için çok teşekkür ederim. Sizi tesisat çekilirken çektiğim fotoğraflarla baş başa bırakıyorum.

Leave a Comment

1 × 1 =